WAPRO Analizy - Analityka w firmie

Tworzenie wszechstronnych, szybkich i dynamicznych analiz

Wiemy jak ważne w prowadzeniu własnej firmy jest podejmowanie trafnych decyzji biznesowych. Pomóc w tym może szybka i trafna analiza. Każda nowoczesna firma powinna posiadać program, który umożliwia tworzenie wszechstronnych, szybkich i dynamicznych analiz, które można przedstawić w zestawieniu tabelarycznym lub czytelnym wykresie.

Program WAPRO Analizy to element systemu zarządzania firmą WAPRO ERP. System jest przeznaczony do analizy wszystkich danych zarejestrowanych w systemie finansowo-księgowym. Dzięki temu szybko i wygodnie przedstawisz interaktywne analizy.

Z funkcjonalności programu będą zadowoleni menadżerowie i osoby odpowiedzialne za zarządzanie firmą i ustalania strategii.

Analizuj na bieżąco wszystkie działania firmy

Interesuje Cię wszechstronna kontrola działania firmy? WAPRO Analizy pozwoli Ci w pełni przeanalizować dane, które zgromadzone są w bazach poszczególnych aplikacji. Dzięki rozwiązaniu od Asseco stworzysz szybkie, dynamiczne analizy, a wyniki przedstawisz w postaci zestawień tabelarycznych oraz czytelnych wykresów. Dlaczego warto dokonywać analiz? Na podstawie danych handlowych i finansowych firmy uzyskasz w jednym miejscu kompleksowe wyniki i wskaźniki, które dokładnie opiszą wszystkie działania firmy.

Program bazuje na aktualnych danych, które są gromadzone przez system zarządzania firmą. Następnie przetwarza się je i umożliwia analizę w odmienny sposób umożliwiając ich analizę po zupełnie innym kątem, który niedostępny jest w aplikacjach. Cała analiza jest przeprowadzana bardzo dynamicznie, a wyniki są prezentowane natychmiast na intuicyjnych wykresach. WAPRO Analizy to narzędzie, które wprowadzi Twój biznes na jeszcze wyższy poziom, a uzyskane dane poprawią i pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.

Kompleksowa analiza w dwóch etapach

Zastanawiasz się kto może skorzystać z opcji dostępnych WAPRO Analizy? Z takiego rozwiązania zadowoleni będą zwłaszcza menadżerowie, Dyrektorzy Finansowi i Kierownicy działu sprzedaży. Szybka analiza danych pomoże im przygotować sprawozdania i prezentacje wykorzystując przy tym, narzędzia, które oferuje aplikacja.

Cały proces składa się z dwóch etapów:

  • Przygotowania odpowiedniej bazy danych do projektu analizy. Tutaj należy wybrać odpowiedni zbiór danych (dane handlowe lub finansowo-księgowe). Następnie trzeba zdefiniować wymagany zestaw wymiarów, poziomów i miar.
  • Pracy w wewnętrznej przeglądarce danych. Oznacza to odpowiednie skonfigurowanie wymiarów, poziomów i miar. Wszystko po to, by uzyskać odpowiednie zestawienie tabelaryczne i wykresy.

Dodatkowo podczas pracy z programem możesz:

  • Tworzyć i zapisywać utworzone analizy. Dzięki temu w późniejszym czasie możesz je wykorzystać w niezmienionej formie wykorzystując gotowe szablony.
  • Stworzyć kilka podstawowych definicji zbiorów danych, które można później wykorzystywać w codziennej pracy. Program wyposażony jest w wewnętrzną przeglądarkę i daje możliwość manipulowania, filtrowania i grupowania danymi, które następnie można przeanalizować pod dowolnym kątem. Zwykle w analizie zbiorczych danych można wpaść na problem, który wymaga dokładnej analizy. Program daje możliwość przeanalizowania informacji tak, by znaleźć przyczynę problemu. Pamiętaj, że praca z danymi jest indywidualna i dostosowana do aktualnej sytuacji.

Twórcy WAPRO Analizy postanowili stworzyć program, który przeznaczony jest do dynamicznego analizowania wielu zagadnień. Każdy użytkownik na podstawie stworzonej analizy i uzyskanych wyników może sam zdecydować pod jakim kątem chce sprawdzać informacje w następnych etapach pracy.

WAPRO Analizy ma stanowić uzupełnienie bogatej oferty raportów dostępnych w pakietach od firmy Asseco, które mają się sprawdzać w bieżącej działalności operacyjnej i mają charakter statyczny. Program pomoże w przeprowadzeniu globalnej analizy procesów, które zachodzą w firmie i posługuje się wartościami zbiorczymi (sumowanymi) dla takich miar jak np. ilość sprzedaży netto, zysku netto, kosztów zakupu. Aplikacja pozwala dynamicznie zmieniać m.in. widok, poziomy agregacji danych oraz sposób i ich grupowanie.

WAPRO Analizy Biznes
WAPRO Analizy Prestiż

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2