Moduł przesyłania danych Tax Free

380,00  netto

Moduł, który obsługuje elektroniczne przesyłanie danych Tax Free z WAPRO-Mag do systemu „Zwrot VAT dla Podróżnych”. W pełni zintegrowany z każdą wersją WAPRO-Mag. Znacząco usprawnia pracę zarówno firmom wysatwiającym dokumenty jak i podróżnym na wschodniej granicy.

Moduł, który obsługuje elektroniczne przesyłanie danych Tax Free w systemie „Zwrot VAT dla Podróżnych”. W pełni zintegrowany z WAPRO-Mag.

„Zwrota VAT dla Podróżnych” to rządowy system, w którym przetwarzane są imienne dokumenty (Tax Free), które towarzyszą towarom przewożonym poza obszar celny Unii Europejskiej. Podróżny musi na granicy uzyskać stosowne potwierdzenie wywozu towarów zgodnie z dokumentem Tax Free, które jest wystawiane przez służby celne. Po uzyskaniu tego potwierdzenia nabywa prawo do zwrotu podatku VAT. Wszystkie gromadzone dane dostępne są poprzez serwis https://granica.gov.pl/TaxFree . Każda firma, która chce przesyłać dane powinna tutaj założyć konto. Pozwoli ono monitorować status wszystkich przesłanych dokumentów.

Moduł automatycznego przesyłania paragonów powstał w celu usprawnienia przesyłania i wymiany danych pomiędzy rządowym Web Service a WAPRO-Mag.

Jest to moduł w pełni zintegrowany, który sprawnie współpracuje z wszystkimi wersjami programu.

Wykorzystany tutaj pomysł opiera się na dodatkowej operacji w programie. Kiedy utworzymy konto na wyżej wspomnianym portalu rządowym, a do WAPRO-Mag dodamy operację dodatkową, możemy w niezwykle prosty sposób wysyłać paragony. Po wyborze odpowiedniego paragonu oraz uruchomieniu operacji w programie WAPRO-Mag pojawia się moduł z wszystkimi danymi przeniesionymi z wybranego dokumentu. Wtedy też do modułu zostają automatycznie pobrane wszelkie niezbędne dane, łącznie z domyślną kategorią asortymentową. Użytkownik musi tylko sprawdzić czy dane są poprawne oraz wybrać odpowiednią kategorię asortymentową, jeżeli jest ona inna niż domyślna.

Po zaakceptowaniu danych można już wysłać paragon, który trafia na konto firmy widoczne w serwisie https://granica.gov.pl/TaxFree . Zawarte są tam takie informacje jak data zgłoszenia paragonu, status towaru, numer dokumentu.

Wysyłając paragon nie trzeba się logować, ponieważ zawsze równocześnie wysyłane jest też stosowny plik konfiguracyjny z hasłem i loginem (jest to operacja niewidoczna dla użytkownika). Takie rozwiązanie umożliwia automatyczne logowanie się na portal rządowy oraz szybkie przesyłanie paragonów.

Korzyści wynikające z użytkowania modułu przesyłania danych:
– spore ułatwienie dla wszystkich klientów, którzy korzystają ze zwrotu Tax Free,
– moduł wysyłki, który jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze,
– szybkie działanie i sprawna wymiana informacji,
– poprawność oraz spójność wszystkich przesyłanych danych,
– kompatybilności z wszystkimi wersjami WAPRO-Mag, a w tym również z tymi starszymi.

Opcjonalnie, w trakcie realizacji:
– możliwość wygenerowania przesłanych plików do formatu XML,
– wiadomości potwierdzające operację dodania nowego paragonu na koncie https://granica.gov.pl/TaxFree .

Wymagania:
– WAPRO-Mag w wersji 7.72 lub wyższej, wszystkie warianty,
– Framework 3.5 lub wyższy,
– System operacyjny Windows XP lub wyższy.

Chcesz sprawdzić funkcjonalność modułu? Zachęcamy do przetestowania wersji demo!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Moduł przesyłania danych Tax Free”