Czym jest WebAPI do WAPRO?

WebAPI do WAPRO to usługa sieciowa, która umożliwia transfer informacji pomiędzy poszczególnymi produktami z linii WAPRO a zewnętrznym oprogramowaniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu organizacyjnemu, każdy programista będzie mógł w łatwy i szybki sposób zintegrować swój system z poszczególnym oprogramowaniem WAPRO, a więc zarówno z WAPRO Mag, WAPRO Fakir, WAPRO Gang, jak i z pozostałymi naszymi narzędziami. WebAPI to usługa umożliwiająca dostęp do wszystkich zasobów i logiki systemu, sprzyjająca kompleksowej informatyzacji i unowocześnieniu Twojej firmy. W jej zakresie udostępniamy zbiór metod odpowiadający poszczególnym funkcjom oprogramowania.

WebAPI WAPRO integrator (REST API)

Kliknij i zobacz więcej informacji

Jak możesz wykorzystać WebAPI?

WebAPI można zintegrować na wiele różnych sposobów i z wieloma systemami czy programami. Posiadasz sklep internetowy? Jego integracja z WAPRO WebAPI jest dla Ciebie wskazana. Działasz w oparciu o system CRM? Integracja CRM z WAPRO wzmocni jego efekty.  Prowadzisz biuro rachunkowe? Integracja B2B w WAPRO ułatwi Ci pracę. Integracja  z systemami nadawania przesyłek  jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw posiadających program magazynowy.

Najważniejsze funkcje integratora WebAPI:

  • Integracja własnego systemu z oprogramowaniem;
  • Transfer szczegółowych informacji z systemu;
  • Pobieranie danych kontaktowych klientów;
  • Dostosowywanie na bieżąco informacji o sprzedaży.

Działanie API do WAPRO przedstawia w uproszczeniu następujący schemat:

Dzięki udostępnieniu interfejsu do programowania użytkownik może dowolnie rozwijać produkty i funkcjonalności, dostosowując je do swoich potrzeb. Powstałe na bazie WebAPI moduły i funkcje, mogą np. stworzyć specjalną aplikację, która automatycznie integruje się z systemem ERP SAP, automatyzując proces dystrybucji towarów do klienta. Otwarte API daje także możliwość tworzenia dowolnych aplikacji integrujących WAPRO z systemami innych firm. Ponadto użytkownicy WAPRO ERP mogą rozwijać aplikacje do zarządzania np. przy użyciu telefonów ANDROID czy IPHONE.

Podsumowując

WAPRO WebAPI umożliwia programistom uzyskanie dostępu do danych swoich klientów, dostawców, pracowników, towarów, sprzedaży, magazynu, płatności, księgowości i innych z jednego interfejsu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.